סוגים שונים של יציאות וכבלים USB שאתה צריך לדעת, מהם הסוגים השונים של כבלי USB?

מהם הסוגים השונים של כבלי USB

“אמולציה USB אמיתית למתגי KVM”

סוגים שונים של יציאות וכבלים USB שאתה צריך לדעת

יציאת ה- USB (אוטובוס סידורי אוניברסלי) מפשטת חיבורים בין מכשירים למחשב הקבוע או הנייד שלך. זו הסיבה שכמעט לכל המכשירים האלקטרוניים יש יציאת USB שעליהם מחוברים כבלי ה- USB. עם זאת, קשה לקבוע איזה כבל הוא באיזה יציאה מכיוון שיש טונות של סוגי כבלים שונים של USB. הבה נגלה אפוא את הסוגים השונים הקיימים בשוק.

תוֹכֶן

חלק 1. סוגי מחברי USB

רוב המחשבים והמכשירים האחרים מצוידים ביציאות USB רבות. בנוסף, עם בחירה רעה, אתה עלול להתמודד עם בעיית יציאת USB שאינה עובדת. כדי להימנע מכך, יציאות USB הנפוצות ביותר יכולות להיות מועילות.

1. USB-A

מחבר USB זה הוא הסוג הנפוץ ביותר והוא בדרך כלל בקצה אחד של רוב כבלי ה- USB שאתה רגיל לראות. זהו ממשק שטוח ומלבני השומר על החיבור למקום הנכון, כך שקל להתחבר ולנתק. בנוסף, מחבר USB זה מספק חיבור במורד הזרם, הפועל אך ורק על בקרי מארח ומרכזים.

מסוג A יש מחברים גברים ונשים שנקראים מחבר ונמל בהתאמה. כבלים A מועילים לחיבור התקני USB להעברת נתונים ממערכת המחשב שלך. כל שעליך לעשות הוא לשלב את USB סוג A ישירות במכשיר ה- USB שלך ולבצע את משימת ההעברה שלך.

אתה יכול להשתמש בסוג זה של מחבר במכשירי המחשב ובציוד היקפי שלך, קונסולות משחק, מקלטים וידאו, נגני סטרימינג, נגני Blu-ray, בין אחרים של מכשירים דומים. סוג A משמש לחיבור מכשירים למחשב ולא ניתן להשתמש בו לחיבור שני מחשבים. החיבור של שני מחשבים שווה לנזק קשה לשניהם.

USB א

2. USB-B

סוג B משמש בדרך כלל לחיבור התקני USB להעברת נתונים ממכשירי מחשב גדולים כמו מחשב למדפסות, כונן קשיח ישן של 3.5 אינץ ‘למחשב לשיתוף נתונים, ועוד הרבה יותר. המראה שלו מרובע עם חלק עליון מעט בולט בשתי הפינות. סוג B סוגי כבלים USB מתחברים לשקע מסוג B במכשירי המחשב הגדולים ביותר כמו מדפסת. שימו לב גם שלקחת B היא מחבר במעלה הזרם, וזו הסיבה שהוא מתאים בעיקר לציוד היקפי.

יש לו ארבעה אנשי קשר, שניים מהם ממוקמים בחלק העליון ושניים אחרים בחלק התחתון להדבקה וחיבור. תביני מחברי סוג B ב- USB 1.1 ו -2.0 תראה זהה. המשמעות היא שתוכלו להשתמש בשקע U USB מסוג B יחיד כדי לשרת שתי גרסאות USB, מכיוון שהוא מתאים היטב לגרסאות ה- USB 1.1 ו -2.0. אבל זה לא המקרה עם מחברי ה- USB 3.0 סוג B מכיוון שיש להם צורה שונה, יש חמש סיכות נוספות ומשמשות בקצב העברה מהיר יותר.

USB ב

3. מיני ארה”ב

המיני פירושו קטן וכפי ששמו מרמז. עם זאת, עם הופעתם של טלפונים קטנים יותר, הטלפונים עוברים למיקרו USB בעוד המיני נע לאט למכשירים אחרים כמו מצלמות, נגני MP3 וכו ‘.

בכבל ה- USB המיני יש שני צדדים. קצה אחד של הכבל הוא ריכוז USB רגיל עם ראשים שטוחים שמתאימים למחשב שלך ואילו הקצה השני הוא ריכוז קטן בהרבה המתאים בעיקר למכשירים קטנים כמו טלפון נייד או מצלמה דיגיטלית. המיני USB מציג את עצמו גם בשתי צורות. המיני עד 5 סיכות פופולריות יותר ממקבילו המיני עם 4 סיכות.

USB Mini-B (5 סיכה)

מיני 5 פינים הוא סוג מוכר מאוד על ידי יצרני USB-IFI. אכן, כברירת מחדל, כבל USB מיני מארח 5 סיכות. למיני עד 5 סיכות יש 5 מחברים שטוחים המונחים על ידי היציאה שעוזרים גם להדבקה. הוא משמש בעיקר בטלפונים אוכמניות ישנות, מצלמות, טלפונים רגילים להעברת נתונים וכדי לטעון את הציוד.

USB MINI-B (4 PIN)

במקום 5 הסיכות הרגילות, מיני USB זה קטן בהרבה על ידי שילוב של 4 סיכות בלבד. צורת הפנטאד שלה עם ארבעה מחברים שטוחים בתוך היציאה מאפשרת גם חיבור יציב והעברת נתונים.

מיני USB

4. מיקרו USB

ניתן להשתמש בסוגי כבלי המיקרו USB ל- USB במכשירים קטנים יותר כמו המכשירים הניידים האחרונים וכדי לטעון תומכים כמו גם העברת נתונים עם סוג USB. הוא מציע גם חיבור קטן יותר פיזית מאשר ה- mini-b. גם אם זה המקרה, קצב ההעברה הוא מהירות טובה עד 480 מגהביט לשנייה. המיקרו USB זמין בשני סוגים; Micro-A USB ו- Micro-B USB. שקע USB 3.0 מיקרו-א נראה כאילו שני שקעים מלבניים התמזגו לסינגל.

גיליונות אלה תואמים את כלי קיבול USB 3.0 מיקרו – ab. שקעי USB 2.0 מיקרו-A למרות מלבני, הם קטנים מאוד.

מצד שני, מחברי ה- USB 3.0 מיקרו-B נראים כמו מקביליהם של מיקרו-א ‘. הם תואמים גם כלי קיבול USB 3.0 מיקרו – B ו- Micro AB קיץ. באופן דומה, שקעי USB 2.0 מיקרו-B הם קטנטנים ומלבניים אך יש להם שתי פינות באחד הצדדים המשופעים.

מיקרו-יציאה USB

5. USB-C

מחבר זה שונה לגמרי מסוגי USB אחרים. ה- USB הפיך לחלוטין, מה שאומר שאתה יכול להחזיר אותו לכל צד ושהוא יחבר בקלות. זה יכול להעביר אותות USB 3.1, 3.0, 2.0 ו- USB 1.1 ובדרך כלל קשור לסוגי USB A, B ו- Micro -B -B. טכנולוגיה מאחורי זה היא מחבר סטנדרטי ייחודי הדורש רק כבל אחד כמעט לכל המשימות . אתה יכול לחבר כל קורא חיצוני למחשב שלך, לטעון את המכשיר הנייד שלך או אפילו לחבר כבל Thunderbolt לכבל USB ללא מחברים נוספים.

לגבי המהירות, הוא מצוין עם מהירויות העברת הנתונים הגבוהות שלו. לדוגמה, מפרטי USB 3.1 תן אספקת חשמל גבוהה למדי של עד 100 וואט עד 20 וולט/5 א ‘. עם זאת, למכשיר שלך יש הרבה קשר לערך הפלט. נקודות כמו גרסת ה- USB, הכבל המשמש והטרמינל יש משקל רב.

USB סוג C תומך במגוון פרוטוקולים מכיוון שהוא משתמש במצבים חלופיים. הודות לקיבולת זו, תוכלו לשלב אותו בפלט כבל HDMI ל- USB, DisplayPort, VGA, בין סוגים אחרים של חיבורים, כולם מיציאה יחידה.

סוג יציאת USB סוג C

סוג C USB הוא המגמה העתידית, אתה עשוי לתהות אם הסמארטפון שאתה הולך לקנות תומך ב- USB-C. להלן כמה סמארטפונים נוכחיים המשתמשים בסוג C USB:

מהם הסוגים השונים של כבלי USB ?

קופסה שחורה מסבירה

הקיצור “USB” פירושו “אוטובוס סידורי אוניברסלי”. ממשק זה נועד לאפשר חיבורים בין מכשירים רבים בזכות אותו סוג של שקע וכבל. המטרה העיקרית שלו הייתה חילופי מידע. כיום, כבלי USB מאפשרים לך להחליף נתונים אך גם למכשירי אספקת. USB הוא הכבל המועדף על ממשקי שמע רבים, מחשבים ניידים, סמארטפונים וטאבלטים. זה מאפשר העברת נתונים והעומס המינימלי של הגרסאות הישנות, אך גם לספק אספקת חשמל עד 100 וואט.

לכן עדיף להבין את ההבדלים בין השקעים לכבל עצמו לפני שתבחר בחירה. יש לציין כי ה- USB-C תלוי בטכנולוגיה הספציפית לטלפון, בטאבלט או למחשב. אם המכשיר אינו תומך בהעברת שלו/תמונה על ידי יציאת ה- USB-C, חיבור שקע USB-C למתאם HDMI יהיה חסר תועלת. באופן דומה, אם המכשיר אינו תומך ב- USB 3.1 מהדור השני ומהירות עד 10 ג’יגה -בייט/שניות, אין תועלת לחבר כבל מסוג זה. מרבית המכשירים הקיימים בשוק כבר תואמים לאלמנטים אלה. הטכנולוגיה מתפתחת. האפשרויות המוצעות על ידי המכשירים השונים ישתפרו גם הם. השינויים והשיפורים האחרונים בטכנולוגיית USB מציעים לך אפשרויות נוספות. אם אתה מבין את היתרונות של כל התאמה וכבל, תוכל לבחור את זה שמתאים לך הכי טוב.

תקני USB

מאפייני USB מגדירים את המהירות וההפעלה של הכבל.

USB 2.0

זה היה בשנת 2002 כי USB 2.0 (מהירות גבוהה) שווק. גרסה זו תואמת מחדש עם USB 1.1. זה מגדיל את מהירות החיבור בין המכשיר למחשב מ- 12 MB/S ל- 480 MB/S, גבוה פי 40 מ- USB 1.1. שם היציאה כולל את האזכור “משופר”, “מארח משופר” או “מארח אוניברסלי”.

USB 3.1 Gen 1 (נקרא גם USB 3.0)

USB 3.0 (Superspeed) (2008) משפר את ביצועי USB 2.0. USB 3.0 יכול להגיע למהירות של 4.8 ג’יגה -בייט/שניות, פי 10 מהר יותר מ- USB 2.0. USB 3.0 הוסף אוטובוס פיזי פעיל במקביל לאוטובוס 2.0 קיים. USB 3.0 אחורה עם USB 2.0. שם היציאה מציין USB 3.0.

USB 3.1 Gen 2

USB 3.1 (Superspeed+) מציע רוחב פס של 10 ג’יגה -בייט/ש ‘, מהירות יעילה של 3.4 ג’יגה -בייט/ש’ ותזונה של 900 מ ‘. שלא כמו USB 2.0, גרסה 3.1 Gen 2 עובד בדופלקס מלא. תקן USB 3.1 Gen 2 הוא תואם רטרו עם דגמים 3.1 Gen 1 (או 3.0) ו- USB 2.0.

מהם הסוגים השונים של אביזרי USB ?

USB סוג A

 • בדרך כלל הם נמצאים בצד המארח (מחשב, מקלדת, שרת, רכזת, כבלים ומכשירים קטנים)
 • צורה מלבנית עם ארבע סיכות מקוונות
 • חיבור כחול מזוהה בקלות

USB סוג ב

 • משמש בדרך כלל במכשירים ומכשירים אחרים עם כבל חשמל, כמו מדפסות
 • פורמט מרובע עם פינות מעוגלות בצד אחד
 • ארבע סיכות, אחת בכל פינה.

USB מיני סוג B

 • צורה מלבנית עם חמש סיכות
 • משמש בדרך כלל במצלמות ומכשירים קטנים אחרים

מיקרו סוג B עם כבל 2.0

 • מכשירים ניידים וניידים
 • צורה מלבנית עם חמש סיכות של 500 מא

USB Micro Type-B עם כבל 3.1 Gen 1 (או 3.0)

 • מכשירים ניידים וניידים
 • אספקת חשמל של 900 מא

USB סוג ג

 • תואם למארח ולמכשיר. האביזרים זהים משני הצדדים. צורה מלבנית.
 • תואם למצבים מתחלפים להעברת נתונים ואחרים דרך ההתאמה והכבל
 • ניתן לתקן לכל יציאה. הפעולה מוגדרת על ידי הציוד.
 • שקע הפיך (למעלה או למטה)
 • נמל הפיך עם 24 סיכות. תיקון מהיר וקל.
 • קצב זרימה עד 40 ג’יגה -בייט/ש ‘בארבעה נתיבים של 10 ג’יגה -בייט/שניות כל אחד
 • יכול לספק או לצרוך זרם ולהפיק עד 100 וואט
 • מתנגד ל -10,000 מחזורים.
 • תואם רטרו

כיצד לבחור את הכבל המתאים ?

עליך לבחון חיבורים למארח ולמכשיר כדי לזהות את היציאות המדויקות. בחר את כבל ה- USB בהתאם לביצועים הנדרשים.

משאבי USB

ספר לבן

“סיומת USB:
מעבר לחמישה מטרים “

הורד את הנייר הלבן.

ספר לבן

“אמולציה USB אמיתית למתגי KVM”

הורד את הנייר הלבן.

מוצרי USB

השווה בין מוצרי USB