פריז: מה יהפוך לקטנועים חשמליים?, קטנועים חשמליים בפריס: נתיחה שלאחר המוות של פיאסקו | ההדים

קטנועים חשמליים בפריס: נתיחה שלאחר המוות של תוכן פיאסקו השמור למנויים

Contents

דוח שמיעה – Wyssem m. ומקסימה g. התמודד עם התמיד ל”אלימות מרצון שהובילה למוות ללא כוונה לתת אותה “נגד פיליפ מונגילוט.

פריז: מה יהפוך לקטנועים חשמליים ?

ביי לאחר איסור השכרת קטנועים חשמליים בפריס, 15.000 מכונות נמצאות באבטלה טכנית. LIME, DOTT and Tier, שלושת המפעילים שנמצאים בבירה, אולם הבטיחו כי לא יושלכו דו-גלגלים

פורסם בתאריך 03/09/23 בשעה 3:02 בערב

  • שתף על Messenger
  • שתף בפייסבוק
  • שתף בטוויטר
  • שתף על פליפבורד
  • שתף בפינטרסט
  • שתף בלינקדאין
  • להדפיס
  • אימייל
  • שמור את המאמר

סוף הקטנועים לשירות עצמי בפריס: מה הם יהפכו ..

08/02/23 | להתראות אירופה, ליל או ישראל … הופכים לא רצויים, קטנועים ..

08/07/23 | סכנות הובלות: תאונות בקטנוע יכולות לגרום לפציעות ..

08:32 | התאמה שעבורו אולימפיאדת פריז תהיה מקפצה לתעסוקה ?

07:02 | עדויות מול פשפשים, הן “כבר לא לוקחות את הסיכון” ללכת לסרטים

09/24/23 | אירוע מדוע שוטר ציין את נשקו על מפגינים בפריס ?

קטנועים חשמליים בפריס: נתיחה שלאחר המוות של פיאסקו

קטנועים בשירות עצמי שואבים את הכבוד שלהם ב -1 בספטמבר לאחר חמש שנים המסומנות על ידי מחלוקות ומשאל עם שאבד באביב. סטארט-אפים של מיקרומומיות ממיירים כעת על האופניים כדי להקפיץ בחזרה.

קטנועי השירות העצמי ייעלמו מרחובות פריז ב -1 בספטמבר

פורסם ב- 31 באוגוסט 2023 בשעה 7:20 עודכן ב- 1 בספטמבר. 2023 בשעה 13:20

“וואו, זה מהיר ! »קפצה על קטנוע חשמלי סיד, כריסטינה גונגורה אילפה את המכונה שלה על מסלול האופניים על שדרות וולטייר בפריס, תחת מבטה המשועשע של בעלה. בקיץ הקרוב הציעו כמה שלושים -משהו מיוסטון (טקסס) שבוע של הרפיה בבירת הטריקולור.

על התוכנית: ביקורים במוזיאונים הגדולים, פיקניק עם כלבים Chaumont, Lèche-vitrine à la Samaritaine ו- Scooters Trips כדי להתפעל מהחזיתות בסגנון האוסמן. החוויה האחרונה הזו לא תתרחש בקרוב. החל מה -1 בספטמבר, ב -15.000 קטנועים לשירות עצמי של סטארט-אפים ליים, דוט ושכבה כנראה עזבו את המדרכה.

מאמר זה הוא שמור למנויים

הירשם עכשיו

חברות הצעות פרטיות הצעות

הסרטונים שלנו

מדוע רכבות מלאות בדגנים אוקראינים מחכים בגבול פולין

פולין האריכה אמברגו על יבוא דגני בוקר אוקראינים, עם זאת, הועלה על ידי האיחוד האירופי.

ארצות הברית: הפגנה מול המטה של ​​סטלנטיס, ג’ו ביידן מציג את תמיכתו

מדוע אזרבייג’ן פתח במתקפה צבאית בהוט-קרבאך

מדוע אופק האנרגיות המתחדשות מתכהה בבריטניה

הכי קריא

מקרה iziwork: נתיחה שלאחר המוות של סטארט-אפ במשבר

צרפת דיגיטלית, קטר הלובי האירופי

סטארט-אפ: מדד חדש לקידום אלופי אירופה

בעמוד הראשון

מול מתחים, עמנואל מקרון מפחית מחווה ממוקדת בדלקים

הימין והמרכז מנחמים את הרוב שלהם בסנאט

שינויי אקלים: ההתקדמות האיטית בתיקון הנזק

מערכת אקולוגית

הכספים האלה שמממנים סטודנטים ובוגרים צעירים

היפר-קרואסנס, תמיד האלפא והאומגה של הסטארט-אפים של התוכנה

צרפת דיגיטלית, קטר הלובי האירופי

כל הזכויות שמורות – Les Echos 2023

סוף הקטנועים לשירות עצמי בפריס: סיפורו של פיאסקו

למרות המגבלה בשנת 2020 לשלושה מפעילים עבור 5000 קטנועים כל אחד, פריזאים תמיד הצטערו את המטרדים שהובאו על ידי מכשירים אלה

נרטיב – בפריס, רכבים חשמליים בשירות עצמי מגורשים כעת. אן הידאלגו והירוקים כבר לא רצו.

כמה שנים ואז נעלמים. מאז יום שישי, ה -1 בספטמבר, נאסר על קטנועי שירות עצמי בפריס. 15.000 רכבים במחזור חייבים להיעלם. לשמחת תושבי הבירה ? בכל מקרה, התייעץ בנושא זה במהלך הצבעה שאורגנה על ידי בית העירייה בתחילת אפריל, המיעוט הזעיר שהשתתף בהצבעה (7 %) לא היסס: ברוב מכריע (89 %), פריזנים ביקשו לעשות זאת. האיסור על אמצעי התחבורה הזה ב ” צף חופשי »».

לחם התברך לראש עיריית פריז, אן הידאלגו, שהודיעה אפוא על סיום הקטנועים הללו לסוף אוגוסט. הזדמנות לרצות את בעלות בריתה הסביבתיות שיש כיום אימה קדושה של אופן נסיעה זה המנוצל על ידי סטארט-אפים פרטיים. הוא היה צריך לחזק את הרוב העירוני שלו לאחר קמפיין הנשיאות הקטקלימי שלו (1.75 % מהקולות).

פריצת דרך מסנוורת

אבל מכשירים אלה לא תמיד חוו דחייה כזו, להפך. כאשר סיד העמיד לרשותו, בסוף אביב 2018, הקטנועים הראשונים לשירות עצמי בפריס, הרעיון החדש הזה עורר שיגעון בקרב בני 18-34. זכרו: זה הספיק כדי לסרוק את קוד ה- QR של הפטינטה כדי לפתוח אותו. ויצאתם לנסוע במהירות גבוהה ברחובות פריז ישר כ”המבט “כ”הן” אני ושיער ברוח. כל זאת על ידי התעלמות מפקקי תנועה וללא המאמץ הקל ביותר בזכות המנוע החשמלי של המכונה. כל כך הרבה יותר הייפ, לצעירים, מאשר האופניים הישנים והטובים. “זה כיף, מעשי ומהיר”, מסכם את édouard, חסיד השעה הראשונה.

הקלנוע נהנה גם מהקשר חיובי להשקתו: בעקבות שינוי ספק שירות, Vélib ‘הפך להילוך איטי. ובאותה עת, אן הידאלגו ובעלות בריתה האקולוגיות ראו עין טובה בקיעת השירות החדש הזה המסווג בין הניידות הרכה. אלמלא הבטיחו לפתח את ההובלה בבירה ? בתחילת 2019 אמר עוזר התחבורה שלו, כריסטוף נג’דובסקי (EELV): “אנו בעד דחייה מודאלית של המכונית לאופני התחבורה האחרים כמו הקלנועית והאופניים. »»

עם הגברים האלה, ” צף חופשי במהירות עשתה פריצת דרך מסנוורת בבירה: מיליוני טיולים בעוד כמה חודשים ו -10 % מהפריזאים שבאפריל 2019 אמרו לקוחות של שירות זה, על פי סקר Odoxa. לפתע, שנים עשר מפעילים (סיד, ציפור, כוורת, שכבה …) הציעו את המכשירים שלהם. אפילו אוסיין בולט פרש קטנועים למותג שלו. לאחר מכן ספרנו 30 .00 וציפינו לספור 40.000 סוף 2019. בקיצור, לשוק זה היה אוויר של מערב רחוק בו הכל נראה מותר.

אבל, עם הפלישה האנרכית למכשירים אלה, הפריזאים גילו במהירות את המטרדים שהולכים איתה: מדרכות פלשו על ידי קטנועים הממהרים בהתרסה על בטיחות הולכי הרגל, משתמשים הנוסעים במהירות מלאה ללא קסדה ומעוררים או עוברים תאונות רציניות, מכונות עם אורך חיים של כמה שבועות המהוות סטייה אקולוגית, פרקטיקות חברתיות מצערות בהן אנשים מכנים עצמם נקראו ” מסחטות »טעינה קטנועים על מרובים בהתרסה של כללי הבטיחות ..

על פי בטיחות בדרכים, היו 35 מקרי מוות בצרפת בצרפת בצרפת נגד 10 בשנת 2019 בקרב משתמשי EDP (ציוד נסיעות אישי), בעיקר שריטות

בית העירייה של פריז לא יכול היה להתעלם מהסחפים הללו מכיוון שהאזרחים התלוננו כל הזמן על כך. אבל, קוד הכביש המהיר שלא מדבר על קטנועים, קשה לפקח על התרגול שלהם. “איננו יכולים לאסור או להסדיר את פעילותם”, ז’אן-לואי מיסקה מוכר, אז עוזר לראש עיריית פריז, האחראי על תכנון העיר. אולי, אבל ההון שילם גם את הפינוק הראשוני שלה לסטארט-אפים במגזר. בטולוז או בורדו, שם בתי העירייה, מההתחלה, העניקו להם קבלת פנים קרה יותר, התפתחותם הייתה פחות מסנוורת.

כדי להציב מעט הזמנה, מארי פריז הכפילה את היוזמות (תמלוגים של 45 יורו מינימום לכל מכשיר על חשבון המפעיל, קנס של 135 יורו כשאתה נוהג על המדרכות …). “המפעילים שיחקו את המשחק, במיוחד מכיוון שהבירה הייתה השוק העיקרי שלהם”, Esime Aymeric Weyland, מומחה בניידות בת -קיימא אצל יצרני ניידות. לפיכך, הסטארט-אפים הפסיקו להשתמש ” מסחטות »אנזנטרים עצמיים.

פריז הלכה עוד יותר על ידי החזקה ביוני 2020, לאחר קריאה למכרזים, שלושה מפעילים (ליים, דוט ושכבה) שיכולים לפרוס במשך שנתיים כל 5,000 מכשירים שסופקו בכך. התוצאה ? פריזאים לא ראו שיפורים רבים. מבחינה ויזואלית, עדיין כמה שמשתמשים המסתובבים ברחובות פריז בוערים באורות אדומים. טרוטינטות התהפכו על המדרכות או חנו מחוץ לחניונים שמורים כעת להם כמו אופניים. מעל לכל, תמיד, או אפילו יותר, מתאונות: על פי בטיחות בדרכים, היו במקרי מוות בצרפת 35 בשנת 2022 נגד 10 בשנת 2019 בקרב משתמשי EDP (רכבי נסיעה אישיים), בעיקר קטנועים.

זה יכול היה להימשך זמן רב אם ההקשר הפוליטי המקומי לא היה מתפתח. לרגל הבחירה המחודשת של אן הידאלגו, בשנת 2020, העוזרת האחראית על ההובלה השתנתה. דייוויד בליארד החליף את כריסטוף נג’דובסקי. תמיד ירוק. אבל, בנושא, EELV שינה את דעתו: המפלגה שהגנה על גלגיליות בשירות עצמי החלה למצוא את כל התקלות. “דייוויד בליארד הכפיל טיולים נגד קטנועים”, אומר דניס סעדה, משותף של Betterway, מקדם ניידות בר -קיימא. לפיכך, בספטמבר 2022, בליארד איים על המפעילים שלא להפעיל מחדש קריאה למכרזים בסוף החוזה באביב 2023 אם הם לא מפחיתים את המטרדים שנוצרו על ידי שירותם.

יחד, שלושת הסטארט-אפים הציעו פתרונות, כולל רישום מכונות כדי להקל על המשך המשתמשים הפגומים. “אף אחד לא ענה לנו. הרגשנו שזה ריח רע “, האם אנו מסבירים לאחד משלושת המפעילים הפעילים בפריס. למעשה, אמצע ינואר, אן הידאלגו הודיעה להפתעת כולם הצבעה על קטנועים בתחילת אפריל. וצינה שהיא תעקוב אחר הרוב מההצבעה. השאר, אנחנו מכירים אותה. נותר לראות כעת אם היעלמותם של הקטנועים פנימה ” צף חופשי »יספיק בכדי להחזיר תנועה שלווה יותר בפריס.

במשך חמישה ימים, שני הכתבים חקרו בעיקר את המלך מוחמד השישי ופגשו את “אישים מרוקאים מפוקחים”.

נהג האוטובוס נפטר בבייון: תוקפים נידונו למאסר של 15 ו -13 שנים

דוח שמיעה – Wyssem m. ומקסימה g. התמודד עם התמיד ל”אלימות מרצון שהובילה למוות ללא כוונה לתת אותה “נגד פיליפ מונגילוט.

קצין משטרה מוציא את נשקו בפריס: רוסו מגנה מחווה “בלתי קבילה”, הממשלה והנכון מגנים עליה

אנשים עם ברדס תקפו מכונית משטרה, חסומה בתנועה, עם בר הברזל, במהלך ההפגנה נגד “אלימות משטרתית” בפריס. אחד הסוכנים שחרר את כלי הנשק שלו למשך מספר שניות כדי לשמור על התוקפים בכבוד.