הגדרה | OLED – OLED – אור אורגני – דיודה פוגעת – דיודה אלקטרולומינצנטית אורגנית, מה ה- OLED? הגדרת OLED, יתרונות ומיתוסים | שוויצרי LG

הגדרת OLED

החיים מלאים ברצונות. וטכנולוגיית LG יודעת להשיג אותם. בין אם בטלפוניה ניידת, מכשירי חשמל ביתיים, מוצרי מחשב או מכשירי טלוויזיה/שמע/וידאו, אלקטרוניים ומשק בית.

OLED: מה זה ?

בעזרת טכנולוגיית OLED, המסכים יכולים להיות גמישים. © גורדון בוסייק, פוטוליה

OLED הוא ראשי תיבות של דיודות פולטות אור אורגניות (בדיודת תאורה אורגנית צרפתית). סרט אורגני (מתחם פחמן) מכוסה בין שני סרטים אחרים שמגלמים את התפקיד של אלקטרודות אלקטרודות . כאשר מיושם זרם, המתחם האורגני נדלק. היתרונות של הטכנולוגיה הם מרובים: המסכים מבריקים יותר, מנוגדים יותר, דקים וקלים יותר ממסכי LCD LCD, תוך שהם דורשים הרבה פחות אנרגיה אנרגיה ופוטנציאל פחות יקר בייצור.

אם מסכי OLED עדינים יותר, זה בגלל שהם אינם דורשים מכשיר תאורה אחורית. אכן, עם טכנולוגיית OLED, כל פיקסל פיקסל הופך למקור אור אור . למעשה, ניגודים מסומנים לעתים קרובות יותר. שחור פשוט בא לידי ביטוי בהכחדת פיקסלים – בלתי אפשרי עם מסך LCD עם תאורה אחורית קבועה. לפיכך, כאשר מיושמים על סמארטפונים, הטכנולוגיה תורמת למיטוב מחזור הסוללה שכן באזורים שחורים, הזוהר של המסך לא יהיה פעיל.

היתרונות של טכנולוגיית OLED

טכנולוגיית OLED נבדלת גם על ידי הצעת זוויות צפייה טובות יותר וקצב חשיכה נמוך יותר על הצפייה ביותר מ- 45 °. שימו לב גם זמן תגובה של פחות מ- 0.1 ms עם התמדה הרבה פחות התמדה מאשר על מסך LCD (2 ms). בפועל, מהירות זו תביא לתמונה מאוד ברורה.

עם טכנולוגיית OLED נולדו עיצובים ומושגים חדשים. הסרת גבישים נוזליים ממסכי LCD מאפשרת לעצב מסכים גמישים או אפילו שקופים . מספר יצרנים פיתחו אפוא טלוויזיות או סמארטפונים מעוקלים. זו שאלה של הצעת טבילה מעט מתקדמת יותר לקריאת תוכן וידיאו.

החסרונות של טכנולוגיית OLED

“מסך טלוויזיה OLED בחנות” © “סמסונג Gebogener Fernseher – IFA 2013” מאת סבסטיאן וושניק

למרות היתרונות הללו, טכנולוגיית OLED עדיין מציגה כמה חסרונות. מצד אחד, אורך החיים של אורך החיים מוגבל יותר. בתחילה איבדו תת -פיקסלים האדומים, הירוקים והכחולים. זו הסיבה העיקרית לכך שיצרנים מסוימים נטשו טכנולוגיה. עם זאת, שיפורים מסוימים הגדילו את מחזור מסכי OLED. היום, אנחנו מדברים על כ 100.000 שעות.

בנוסף לשאלות הנוגעות לפטנטים טכנולוגיים שהוגשו האטת אימוץ מסיבי של מסכי OLED, יש לציין כי הייצור דורש סביבה שולטת ביותר מכיוון שמוליכים למחצה אורגניים רגישים במיוחד ללחות.

טכנולוגיית OLED זה מה ?

טכנולוגיה אחרונה המשמשת על יותר ויותר מסכים, OLED היא ראשי תיבות של דיודה פולטת אור אורגנית, שמשמעותה בדיודה אלקטרולומינצנטית אורגנית צרפתית. לטכנולוגיה זו יתרונות רבים, כולל זו של אי -שימוש לאחור (בניגוד למסכי LED LED), המאפשרים חיסכון באנרגיה ושחורים עמוקים יותר.

OLED תאריכים מסוף שנות השמונים ושימשה באופן מסחרי עשר שנים אחר כך, אך רק בשנת 2007 היה לראות בשוק את הטלוויזיה הראשונה של OLED. כיום, טכנולוגיית OLED היא אחת המשמשות ביותר למסכים, בין אם מדובר בטלוויזיות גדולות, סמארטפונים, תצוגות, לוחות תאורה או כל סוג אחר של מסכים. זו נותרה טכנולוגיה של העתיד, ובמיוחד את כניסתם של מסכי OLED גמישים ושקופים.

מסך OLED, איך זה עובד ?

מסך OLED פועל על עקרון האלקטרומינצנטיות של האלקטרומינציה . זה מורכב מאחת או יותר (לעתים קרובות 2) שכבות אורגניות המורכבות ממולקולות מולקולות מוליכות למחצה וממוקמות בין האנודה האנודה לקתודה הקתודה .
כאשר מופעל מתח חשמלי, האלקטרונים האלקטרונים השליליים של הקתודה וחורי האלקטרונים האנודה החיוביים משתלבים בפליטת שכבת הפליטה של ​​השכבה האורגנית ליצירת אקסיטון אקסיטון .

התפוררותו של מצב נרגש זה נרגש הוא הרפיה של רמות האנרגיה האלקטרונית, המלווה בסוגיית קרינה שתדירותה נמצאת באזור הנראה לעין. הבחירה בחומרים המשמשים חיונית להפעלה מיטבית.

עליהם לאפשר לקדם את הובלת האלקטרונים והחורים. האנודה מיוצרת בדרך כלל באינדיום אינדיום ותחמוצת פח . הקתודה יכולה להיות עשויה בריום בריום או סידן סידן מכוסה באלומיניום אלומיניום .
ישנן מספר דרכים ליצור את השכבה האורגנית. מרבית מסכי ה- OLED מיוצרים על ידי אידוי ואקום, שיטה פשוטה יחסית, אך לא יעילה במיוחד.

כמה חומרי OLED מסיסים וניתן להפקיד אותם בשיטות הדפסה, כמו הדפסת דיו, שיטה יעילה וזולה שיכולה להיות האמצעי הטוב ביותר לבניית מסכי OLED.
ישנם שני סוגים של טכנולוגיית OLED: AMOLED (AM למטריצה ​​פעילה), יעילים יותר ו- PMOLED (מטריצה ​​פסיבית), קלה וזולה יותר לייצור. עקרונות התפעול שלהם נשארים זהים.

מהם היתרונות של ה- OLED ?

כיום, טכנולוגיית OLED מציעה איכות תמונה שמעולם לא הושגה לפני כן. היתרונות של מסך OLED הם רבים:

 • סוֹף;
 • אוֹר;
 • גָמִישׁ;
 • שחורים עמוקים;
 • ניגודיות ללא שווה;
 • זוויות צפייה מעולות;
 • זמן תגובה מהיר במיוחד;
 • עלות ייצור נמוכה יותר ממסכי LCD או פלזמה;
 • צריכת אנרגיה של צריכת אנרגיה נמוכה יחסית.

נקודת התורפה האמיתית היחידה של ה- OLED היא רמת הבהירות הנכונה שלה, אך נמוכה ממסך QLED (ה- OLED מושלם בסביבה אפלה). הקמת מסכי OLED עדינה גם היא, רגישה במיוחד לחמצן ועובש. כיום רק טכנולוגיות QLED ו- Micro בהנהגת מיקרו יכולות להתחרות מבחינת האיכות עם ה- OLED.

הגדרת OLED

סָגוּר

כדי לנצל את מלוא אתר LG ​​שלנו.com, תצטרך להשתמש בדפדפן אחר או ללכת לגרסה עדכנית יותר של Internet Explorer (IE10 או Superior).

אתר LG.com משתמשת בעיצוב מתאים כדי לספק חוויה מעשית העומדת בגודל Lecran של המכשיר שלך. על מנת לעשות את החוויה הטובה ביותר האפשרית באתר LG ​​שלנו.Com, אנא עקוב אחר ההוראות שלהלן. אם אתה משתמש ב- Internet Explorer 9 או בגרסה קודמת, תצטרך להשתמש בדפדפן אחר כמו Firefox או Chrome או ללכת לגירסה עדכנית יותר של Explorer (IE10 ומעלה).

שנה את הגדרות העוגיות שלך

פונקציה זו מבוטלת בניהול העוגיות שלך.

כדי לאקטיב, לחץ על הקישור “שנה הגדרות עוגיות” בחלקו העליון

בפינה הימנית של דף זה.

מהו ה- OLED? – הגדרת OLED, יתרונות ומיתוסים

הקישור הועתק בלוח הלוח.

 • בשנים האחרונות טלוויזיות התפתחו במהירות. טכנולוגיית OLED היא כבר לא חלום עתידי. אכן, אתה יכול היום לקנות טלוויזיה OLED משלך. כדי לעזור לך לקבל החלטה זו, הכנו מדריך מהיר שמסביר ממה בדיוק מורכבת טכנולוגיית ה- OLED, מדוע השימוש שלה בטלוויזיות שלנו כל כך מהפכני ומה היתרונות של טלוויזיה OLED.

מהי טלוויזיה OLED?

 • ישנם שני סוגים של טכנולוגיית OLED: פסיבי-מטריקס (PMOLED) ומטריקס פעיל (AMOLED). טכנולוגיית מטריקס פעילה דורשת רכיבים אלקטרוניים להפעיל ולכבות כל פיקסל בנפרד. טכנולוגיה זו טובה בהרבה לתצוגה של שחורים עמוקים, וזו הסיבה שהיא משמשת בטלוויזיות OLED שאנחנו יכולים לקנות היום.
 • לוח OLED מורכב בדרך כלל מארבע שכבות עיקריות:
  • המצע המשמש כמסגרת מבנית
  • האנודה, שמושכת אליה אלקטרונים
  • קתודה, המספקת אלקטרונים
  • והשכבה האורגנית בין שכבות אלה
  • לאחר מכן מחולקת שכבה אורגנית זו ל:
   • שכבה מוליכה, המספקת את “חורי האלקטרונים” בהם האלקטרונים החוצים את השכבה יכולים לעסוק, ובכך לפנות אנרגיה
   • ושכבה רחוקה בה מיוצר באמת אור.
   • לכן, אם אתה רוצה להתחיל לשחק עם ייצור צבעים אמיתיים, פשוט הוסף שכבות של פלסטיק אדום, ירוק וכחול למצע למצע.

   יתרונות ה- OLED

   צריכת אנרגיה נמוכה

   איכות התמונה הטובה ביותר

   זמן תגובה ומשמרת

   זווית ראייה מושלמת

   עיצוב קל ומשקל חדשני

   מיתוסים הקשורים לטכנולוגיית OLED

   מה אתה חושב על התוכן הזה?

   מה אתה חושב על התוכן הזה?
   עבור לראש הדף

   *מחיר, מבצעים וזמינות עשויים להשתנות בהתאם לחנות ובאתר המקוון. המחירים עשויים להשתנות ללא הודעה מוקדמת. הכמויות מוגבלות. בדוק עם המשווקים המקומיים שלך את המחיר והזמינות הסופיים.

   החיים מלאים ברצונות. וטכנולוגיית LG יודעת להשיג אותם. בין אם בטלפוניה ניידת, מכשירי חשמל ביתיים, מוצרי מחשב או מכשירי טלוויזיה/שמע/וידאו, אלקטרוניים ומשק בית.

   LG שוויץ היא לא רק חלוץ מכשירי משק הבית, זו גם חברה שעובדת לטובת הסביבה ואשר יודעת לחדש טכנולוגי ודיגיטלי. מכיוון שבחירת מוצרים שמאפשרים והופכים את החיים לטובים יותר, תוך קשובים לכוכב הלכת שלנו, היא ההבטחה המוחזקת על מוצרי LG.

   גלה את המוצרים שלנו המשתרעים מטלוויזיה/שמע/וידאו, כולל טלפוניה סלולרית, מבלי לשכוח מוצרי IT, פתרונות עסקיים ומערכות מיזוג אוויר.

   מיום שני עד שישי בין השעות 9:00 עד 17:00 התקשרו למוקד המוקד שלנו: 0848 – 543 543 הקו החם שלנו אינו נגיש בחגים הלאומיים