גלה את GVESIS GV80 החדש | בראשית, Genesis

Genesis

כאמור, Genesis GV60 מדגיש גם את הטכנולוגיה. אחת התכונות העתידניות להיות חלק מהחבילה היא CAMRA זיהוי פנים מבחוץ שמזהה את הנהג ופותח אוטומטית את הנעילה של הדלתות – אין צורך במפתח או סמארטפון.

בראשית GV80

עם מתלה שליטה אלקטרונית לצינור רך ביותר, והפרש הזזה מוגבל אלקטרוני דיפרנציאלי לבקרה בכל המצבים, אתה ועד שישה נוסעים תגיע ליעדם לרוגע ושלווה.

ראה ברור יותר

לוח המחוונים התלת -ממדי של 12.3 אינץ ‘עוקב אחר תנועת העיניים שלך לבהירות אופטימלית. למסך המידע בגודל 14.5 אינץ ‘מחלקה יש את מערכת ניווט המציאות המוגברת שלנו. המערכת אפילו מתחברת לג’נסיס כדי לבצע עדכוני תוכנה בזמן אמת, ללא צורך לעבור לסוחר.

נסיעה במחלקה ראשונה

ברכב הבלעדי שלנו עם שישה מושבים יש מושבי שורה שלישית בודדים. נוסעי השורה השנייה נהנים ממסכי בידור בודדים. כולם יעריכו את המגע של עור נאפה ועץ. מערכת ביטול רעשי הדרך תהפוך את צליל מערכת השמע לקסיקון ב -18 רמקולים טובים עוד יותר.

ללכת לכל מקום בביטחון

עם כוח של עד 300 כ”ס ומצב השדה, אתה יכול ללכת כמעט לכל מקום. סיוע פעיל בנהיגה בכביש המהיר (HDA II) ישאיר אותך על המסלול הנכון וכרית האוויר הייחודית הקדמית שלנו תאפשר לך להגיע ליעד שלך בבטיחות מלאה.

בראשית GV80 2.5T 223 קילוואט (304 כ”ס) בנזין AWD, תיבת הילוכים מהירה 8 – צריכה מוחלטת (מחזור מעורב): 11.1 L/100 ק”מ; מופעים משותפים2 (cyle מעורב): 248 גרם/קמ”ש (ערכי WLTP)*. קטגוריית יעילות אנרגיה G. לחץ כאן כדי לראות הצגה חזותית של קטגוריית יעילות האנרגיה. מופעים משותפים2 מגיע מייצור דלק: 58.50 גרם/קמ”ש.

בראשית GV80 3.0d 200 קילוואט (272 כ”ס) דיזל AWD, תיבת הילוכים 8 מהירות – צריכה כוללת (מחזור מעורב): 9.3 L/100 ק”מ; מופעים משותפים2 (cyle מעורב): 243 גרם/קמ”ש (ערכי WLTP)*. קטגוריית יעילות אנרגיה G. לחץ כאן כדי לראות הצגה חזותית של קטגוריית יעילות האנרגיה. מופעים משותפים2 מגיע מייצור דלק: 47.24 גרם/קמ”ש. שווה ערך לדלק: 10.60 ליטר/100 ק”מ.

GV80 יוקרה פלוס

מותרות על כל גדולתו

ה- GV80 Luxury Plus הוא ספינת הדגל של טווח ג’נסיס. העיצוב המרווח של שישה מושבים מאפשר לכולם ליהנות מהנוחות האולטימטיבית, מה שהופך כל טיול להנאה אמיתית.

Genesis

בראשית חשפה את קונספט גביע GV80 במהלך אירוע בלעדי ב- Genesis House New York ביום שני בערב, והראה לנו את המותג היוקרה הקוריאני של המותג הקוריאני על ז’אנר רכבי השטח דמוי הגביע.

הרכב שומר על מרבית רמזי העיצוב המבדילים צבע כתום מואר מכוסה מאגמה מכוסה.

  • כמו כן: 2023 GENESS DELALIDED GV70: מבוצע במיומנות
  • כמו כן: 2023 GENESS DELALIDED GV70 מתומחר מעל לרוב המתחרים

ההבדל עם ה- GV80 הסטנדרטי הוא המשך המנורות הקדמיות אל הפגושים, יחד עם אילומינה “שתוכנן על ידי ג’נסיס” בתחתית הפגושים האמורים.

מאחור, נזילות האווירודינמית המותאמת של קונספט GV80 של קונספט GV80 מסובכת על ידי ספוילר אחורי עליון ושפת ספוילר על הברווז הקעור האליפטי. בינתיים, מנורות הזנב הכפול הן יחידות ברוחב מלא העוטפות את הפינות ומשתרעות אל הפגושים האחוריים.

גודל גלגלי האלומיניום המזויפים החדשים של חמש דיבורים אינו ספציפי, אך ככל הנראה הוא 22-23 מפותל עד כמה נראות קריאות הבלמים קטנות.

פנים מושג ה- GV80 כוס מנוגד לאנפה שחורה ועור זמש עם תפרים כפולים משובצים, צנרת תפוז וסיבי פחמן שורגים על המשטחים הפונקציונליים.

ההגה בן שלוש הדיבורים ממלא תפקיד חשוב בהדגשת הספורטיות של הרכב, ממש כמו ארבעת מושבי הדלי המספקים תמיכה מוגברת בגוף במהלך פינה פינה. ותקבל את זה: הנוקשות המבנית של הגוף מתחזקת עם סד יתד מאחורי המושבים האחוריים.

אמנם איננו מצפים כי זה יביא את זה לייצור במודל של ג’נסיס, אך נאמר לנו שה- GV80 הקונספט משמש תצוגה מקדימה של התכנות העתידיות של החברה. האם ג’נסיס יתקדם לאחרונה עם גרסה חתוכה של ה- GV80? אולי. האם נוכל לראות את ג’נסיס שווה ערך לרכב השטח החשמלי של KIA EV9 שנחשף טרי שלוש שורות? וואו זה יהיה נהדר.

אל תחמיץ את הסיקור שלנו בתערוכת הרכב של ניו יורק 2023 לקבלת גילויים נוספים כמו זה.

GENESS

מדריך הרכב הוזמן השבוע למצגת הרשמית הראשונה של Genesis GV60, הרכב החשמלי הראשון של המותג הקוריאני הצעיר. מנהלי החברה סיפקו הרבה יותר פרטים הפעם, עם דגש על טכנולוגיה וביצועים.

באופן טבעי, Genesis GV60 בנוי על פלטפורמת E-GMP החדשה המשותפת עם יונדאי יוניק 5 ו- KIA EV6, שני EVs ייעודיים נוספים שקנדים יוכלו לרכוש בשנת 20222222.

  • כמו כן: בראשית להציע מערך EV בלבד עד 2025
  • כמו כן: GV60 שנחשף כ- Suv Ell-Electric הראשון של ג’נסיס

ה- GV60 מקבל סטיילינג משלו, של גזע, עם צורות רכות ומעוגלות יותר תוך כדי שלם רמזים עיצוביים רבים של ג’נסיס כמו מנורות קוואד דו-קו חתימות.

בפנים, מסך ענק משתרע על חצי רוחב הרכב ומחליף את המדים המסורתיים בתהליך. בולט גם את כדור הקריסטל, משמרת בצורת כדור על ידי חוט שמודיע באופן אינטואיטיבי לנהגים כאשר ה- GV60 מוכן לנהוג (ומשמש כתאורת מצב רוח כאשר הרכב כבוי). זה גאדג’ט נחמד, בוודאות, אבל מה קורה כשזה נכשל ואתה צריך לתקן אותו?

רק סוללה אחת

בעוד ש- IONIQ 5 ו- EV6 מציעים בחירה של שתי סוללות, GENESS GV60 יגיע אך ורק עם זה הגדול יותר, שיש לו קיבולת של 77.4 קוט”ש. הטווח מוערך עד 451 ק”מ, אם כי המספר המדויק של קנדה טרם הוכרז. לרשומה, Ioniq 5 המצויד באותה סוללה מסוגל לנסוע 480 ק”מ.

בשוק הביתי שלה בדרום קוריאה, GENESS GV60 יהיה זמין בתצורות חד-מוטוריות יחיד וגם כפול. שוב, אנחנו לא יודעים אם זה יהיה המצב כאן. ג’נסיס קנדה עשויה בהחלט להחליט ללכת עם גרסת AWD כפולה-מוטורית בלבד.

באשר לטעינה, ה- GV60 יהיה תואם למטענים מהירים של DC עד 350 קילוואט, מה שמאפשר לטעון את הסוללה בין 10-80 נוקבים תוך 18 דקות בלבד. בדומה לטכנולוגיית IONIQ 5, רכב לטעינת (V2L) תאפשר לבעלים להטעין מכשירי חשמל בדרכים באמצעות הסוללה של GV60.

Boost and Drift מצבי

ג’נסיס אמר לנו שה- GV60 לא יהיה סתם ה- EV הראשון שלה אלא גם המהיר ביותר שלה. מתוכנן דגם ביצועים עם 320 קילוואט (429 כוחות סוס) ומומנט של 446 פאונד רגל. אבל קבלו את זה: יהיה לו מצב דחיפה שמפלט זמני זמני של 360 קילוואט (482 כוחות סוס) ומומנט עד 516 רגל, ומאפשרים ספרינט 0-100 קמ”ש בשניות רק בתנור.

חובבי נהיגה ספורטיביים יוטבעו כי לג’נסיס יש עוד טריק מגניב במעלה שרוול: מצב סחף. כן, זה יהיה רוע שאתה יכול לנסוע לצדדים וליהנות ממש איתו. מצב הסחף יבטל את בקרת היציבות תוך שליחת מומנט רב יותר לגלגלים האחוריים.

זיהוי פנים

כאמור, Genesis GV60 מדגיש גם את הטכנולוגיה. אחת התכונות העתידניות להיות חלק מהחבילה היא CAMRA זיהוי פנים מבחוץ שמזהה את הנהג ופותח אוטומטית את הנעילה של הדלתות – אין צורך במפתח או סמארטפון.

בפנים, יהיה סורק טביעות אצבע שיקים את הרכב במקום שתצטרך ללחוץ על כפתור או להשתמש באפליקציה לנייד.

יתר על כן, מצלמות יחליפו את מראות הצד של הכנס על מנת לספר כתמים עיוורים, כאשר התמונה מוצגת על שני מסכים קטנים הממוקמים בפינות הקדמיות של תא הנוסעים. זו תכונה קוריאנית, אכפת לך, ורוב הסיכויים שזה לא יהיה חוקי בקנדה, לפחות בהתחלה.

Genesis GV60 יושק בדרום קוריאה בסתיו הקרוב ובצפון אמריקה מתישהו בשנה הבאה, ככל הנראה כדגם 2023. מידע הספציפי לשוק הקנדי יועבר בחודשים הקרובים. אנו נעדכן אותך.