כל מה שאתה צריך לדעת על המסך AMOLED בסמארטפונים – מציעות תיבות אינטרנט וחבילות ניידות., מה ההבדל בין מסכי AMOLED ו- LCD?

מה ההבדל בין מסכי AMOLED ו- LCD

[בווידיאו] קזאקו: התפקוד החכם של מסכי LCD עם הגעתם של HD ו- 4K לבתים שלנו, נטשנו את שלנו.

כל מה שאתה צריך לדעת על המסך AMOLED בסמארטפונים

אמצעי אמולד דיודה פולטת אור אורגני של מטריצה. זוהי טכנולוגיית תצוגה המשתמשת בדיודות אלקטרולומינצנטיות אורגניות לייצור אור בתגובה לזרם חשמלי. מסכי AMOLED נחשבים איכות מעולה בהשוואה למסכי LCD בשל יכולתם להציע שחורים עמוקים יותר וצבעים עשירים יותר.

איך עובד מסך AMOLED ?

מסך AMOLED מורכב מ מיליוני פיקסלים, כל אחד מהם מורכב משלושה תת -פיקסלים הפולטים אור של צבעים שונים (אדום, ירוק וכחול). כאשר מוחל זרם חשמלי על כל תת-פיקסל, הוא פולט אור ליצירת תמונה. בניגוד למסכי LCD, מסכי AMOLED אינם זקוקים לתאורה אחורית כדי לייצר אור, מה שאומר שהם יכולים לכבות פיקסלים בודדים כדי להציג שחורים עמוקים יותר ולחסוך אנרגיה.

יתרונות המסך AMOLED בסמארטפונים

לשימוש בטכנולוגיית AMOLED בסמארטפונים יש מספר יתרונות:

  • צבעים וצבעים מלאי חיים יותר: מסכי AMOLED מסוגלים לייצר צבעים עשירים יותר ותוססים יותר
  • גידולים עדכניים ומתקדמים יותר מאשר מסכי LCD.
  • איכות תמונה גבוהה, עומק שחור וצבעים תוססים.

חסרונות של מסכי AMOLED:

  • יָקָר
  • סביר להניח לשרוף פיקסלים
  • צריכת אנרגיה גבוהה

מה ההבדל בין מסכי AMOLED ו- LCD ?

טכנולוגיות תצוגת מסך AMOLED ו- LCD הן הנפוצות ביותר. © קנטו, פוטוליה

[בווידיאו] קזאקו: התפקוד החכם של מסכי LCD עם הגעתם של HD ו- 4K לבתים שלנו, נטשנו את שלנו.

הגיליונות הטכניים של טלוויזיות וסמארטפונים לעתים קרובות מאוד מעורפלים, בפרט ביחס לטכנולוגיות המסך. מה הוא מסתתר מאחורי הכינויים AMOLED, LCD TFT או IPS ? להלן ההסברים שלנו.

בין אם אתה בוחר סמארטפון, טלוויזיה או מדריך למחשבים, איכות המסך היא אחד הקריטריונים הקדמוניים. הכרת הטכנולוגיות השונות היא הדרך הטובה ביותר לבצע בחירה בהתאם לצרכים שלך ותקציב שלה.

טכנולוגיית מסך AMOLED

המסך AMOLED (דיודה פולטת אור אורגנית פעילה) או “מטריצה ​​פעילה אולד אולד” תופסת את העיקרון הטכני של מסך ה- LCD מבחינת שליטת פיקסלים בודדים אך על ידי ביטול התאורה האחורית. גבישים נוזליים נוזליים מוחלפים על ידי דיודות אלקטרומניות של דיודות אלקטרומניות אורגניות המייצרות אור משלהם תחת השפעה של זרם חשמלי חשמלי . סוג זה של מסך מאופיין בעוצמת צבעי הצבעים שלו, עומק השחורים שלו (מכיוון שהפיקסלים נכחדים אז) ורמת הניגודיות הגבוהה .

בנוסף, היעדר תאורה אחורית מפחית את אנרגיית צריכת האנרגיה בהשוואה למסך LCD LCD ומסך LCD ומאפשר לייצר אריחים שעדינותם פחות מ -5 מילימטרים. זמן התגובה הוא קצר מאוד (פחות מ- 0.1 אלפיות השנייה), לוחות האמולד אינם מייצרים התמדה בהתמדה ומציעים נזילות אידיאלית למשחקי וידאו משחקי וידאו .

כל כך הרבה ליתרונות, אך ישנם גם חסרונות משמעותיים. מסכי AMOLED יקרים הרבה יותר לייצור מכיוון שיש צורך להימנע מכל נוכחות של לחות במהלך תהליך הייצור. בנוסף, תוחלת החיים שלהם עדיין ברובה מושלמת (בסביבות 40.000 שעות) בהשוואה ל- LCD, בפרט בגלל השפלה של תת -פיקסלים כחולים.

העולה על ה- LCD בנקודות רבות, המסך AMOLED נכה בעלות ייצור שעדיין גבוהה מדי ותוחלת חיים קצרה יותר. © Alexlmx, Shutterstock

גדול יותר מה- LCD בנקודות רבות, המסך AMOLED נכה בעלות ייצור שעדיין גבוהה מדי ותוחלת חיים קצרה יותר. © Alexlmx, Shutterstock

מה ההבדל בין מסך LCD TFT למסך IPS ?

מסך LCD מורכב מתאים מלאים בקריסטלים נוזליים המוארים על ידי תאורה אחורית ואילו המסננים אחראים להגדרת הצבעים. כל פיקסל של מסך מורכב משלושה תת -פיקסלים אדומים, ירוקים וכחולים. ישנן שתי קטגוריות מסך LCD:

  • TFT או טרנזיסטור סרט דק;
  • מיתוג IPS או מיתוג במקום .

טכנולוגיית TFT נפוצה במסכי מחשב, טלוויזיות ומסופים ניידים. זה מבוסס על מטריצת טרנזיסטורים רזה ואלקטרודה אלקטרודה תחמוצת אינדיום-טואן המבטיחה בקרת מתח בכל פיקסל, המסייעת בשיפור זמן התגובה ויציבות התמונה. אנחנו מדברים על מסך מטריקס “פעיל”.

טכנולוגיית IPS היא התפתחות של ה- TFT שהוצגה על ידי המשרד היפני היטאצ’י בשנת 1996. הוא משתמש בקריסטלים נוזליים שהכיוון שלהם משתנה לחסימה או לאפשר לאור מהתאורה האחורית לעבור. תהליך זה משפר את זווית הנראות בהשוואה למסך TFT אך גם להפחתת צריכת האנרגיה. בנוסף, מסכי IPS של LCD מציעים לבנים בהירים יותר וצבעים בהירים יותר מאשר TFT.

מסך המציין רק את אזכור ה- LCD משתמש בטכנולוגיית TFT ואילו מסך IPS יזכיר טכנולוגיה זו בתיאורו.

טכנולוגיית IPS היא כיום היעילה ביותר בקטגוריית מסכי LCD. Gmstockstudio, Shutterstock

טכנולוגיית IPS היא כיום היעילה ביותר בקטגוריית מסכי LCD. Gmstockstudio, Shutterstock

בסופו של דבר, אם טכנולוגיית AMOLED גבוהה יותר מ- LCD, העלות שלה עדיין אוסרת היא כרגע הבלם העיקרי בהרחבתו. כמה דגמים של סמארטפונים וטאבלטים גבוהים המשתמשים במסכים של AMOLED. בצד הטלוויזיות, למעט LG, מעט יצרנים מחויבים בנחישות לשוק OLED. לטכנולוגיית LCD עדיין יש עתיד מזהיר קדימה.