חשמל מאזדה MX-30 20223 תצורה ומחיר | מאזדה דה שרברוק, MX-30 2022 מחיר וציוד | חי | במאזדה | מאזדה קנדה

מחיר חשמלי מאזדה

ניסיון נהיגה
טכנולוגיית החשמל החדשה של מאזדה, הנקראת E-SkyActiv EV, משפרת עוד יותר את הגישה האנושצנטרית במאזדה מאזדה תמרון ודינמיקה. מנוע המנוע החשמלי של 35.5 קוט”ש סוללת ליתיום-יון, מנוע המנוע החשמלי של 80.9 קילוואט קדמי יספק כוח של 107 קילוואט (143 כוחות סוס) ומומנט מרבי של 271 ננומטר (200 קילוגרמים), ומציע חווית נהיגה מחוברת עדינה המשפרת את ביטחון הנהג. בלוק הסוללה תוכנן על פי חווית הנהיגה הרגילה של ה- MX-30. הוא מותקן מתחת לרצפה בסידור שטוח ומודולרי עם מערכת קירור דקה כדי לשמור על הסוללה בטמפרטורה הנכונה ולהבטיח ביצועים אופטימליים. מיקום זה מקדם גם את מרכז העלות הנמוך של הרכב.

מאזדה

המודל המוצג עשוי להיות שונה מהמודל שנבחר.

שלח הודעה

La Mazda MX-30 2023 חשמל חדש למכירה בשרברוק

ראשית 100 % רכב מאזדה חשמלי, Mazda MX-30 2023, אותו תוכלו לבדוק בסוכנות Mazda Sherbrooke ליד מגוג, אתם מציעים את כל מה שתרצו מדגמי מאזדה מבחינת ציוד ואיכות, ברכב שאינו צורך שום טיפת דלק! האם תהיה בין הנהגים הראשונים שהפכו לבעלים של מאזדה חשמלית MX-30 2023 ? לך לראות אותנו עכשיו!

בירידה בגרסאות GS ו- GT, החשמל MX-30 Mazda MX מוצע במחיר בסיסי המשתנה בין 42,150 $ ל 47,150 $. נתמך במסירה של 7,000 דולר של ממשלת המחוז ו -5,000 דולר מהפדרלית עבור דגמים חשמליים, מאזדה החשמלית שלך מציגה מחיר אטרקטיבי עוד יותר, מה גם שלא תצטרך להתמלא בדלק!

מבחינת העיצוב, אנו מוצאים את הקווים האופייניים של רכבי מאזדה למכירה, אך קצת יותר עתידניים; אנו מבחינים גם במכסה המנוע המוארך שלו, גלגלי 18 האינץ ‘והחלק הקדמי הנועז שלו. ומה עם הדלתות עם פתח אנטגוניסטי, שמוסיף מטמון לרכב שכבר יש לו הרבה!

מתחת למכסה המנוע שלה, Mazda MX-30 Electric מצויד במנוע חשמלי עם 143 כוחות סוס סינכרוניים ומומנט של 200 קילוגרמים (80.9 קילוואט); זה יחד עם תיבת הילוכים אוטומטית בדוח אחד כמו גם משיכה קדמית.

בנוסף, תוכל לנסוע עד 161 ק”מ עם עומס יחיד, וזה יכול להתבצע תוך פחות מ- 40 דקות אם אתה מתחבר למסוף מהיר (דרגה 3, שם תשחזר 80 % מהאוטונומיה), תוך שעתיים 50 באמצעות מסוף 240 וולט בכביש או בבית, וקצת יותר מ -13 שעות על שקע ביתי של 120 וולט. לבסוף, צריכת האנרגיה של ה- MX-30 תהיה רק ​​2.4/100 ק”מ ו -2.8 לכל/100 ק”מ על הכביש.

בפנים, ה- MX-30 יכול להכיל 5 דיירים ומזוודות שלהם, בזכות נפח השירות שלו המשתנה בין 405 ל 1053 ליטר, תלוי בדגם ותלוי במושב האחורי. מושבים קדמיים מחוממים מקדימה, הגה חימום, מיזוג אוויר אוטומטי, תצוגת ראש -אפ, 8.8 -אינץ ‘מסך מרכזי, תצוגת ראש -אפ, Apple Carplay/Android Auto, התראת נהג, התראת נהג, איתור הולכי רגל קדמיים ואחוריים ועזרה לבלימה הם רק חלק מהמתקנים והטכנולוגיות הרבות שתוכלו למצוא על סיפון ה- MX-30.

מחיר חשמלי מאזדה

עיצוב, ביצועים וידע ממריצים

מאזדה היברידית האור החדשה לגמרי מציינת כמה תחילה במגוון רכבי שטח מרשימים שכבר. ל- CX-90 טכנולוגיות מתקדמות מבחינת התאמה אישית של הנהג, והמנוע החזק ביותר עד כה לרכב מאזדה. כל פרט חדש, מבני הפנים העור המתקדמים של נאפה, המוצע כאופציה, ועד למסך האינפוטינקט הגדול ביותר שמעולם לא תוכנן, כולל פונקציות בטיחות חדשות של I-ActivSense, עוזר להציע את הנהיגה הגבוהה ביותר והחיבור ביותר שנמצא במאזדה יוקרה רכב שטח עם שלוש שורות מושבים.

מאזדה CX-90 היברידית אור עם טורבו מקוון 6 צילינדרים
רכב שטח בשלוש שורות, היברידי קל
עד 8.4 ליטר/100 ק”מ בכביש 1

עד 7.9 ליטר/100 ק”מ בכביש 1

עד 7.9 ליטר/100 ק”מ בכביש 2

דיוק וביצועים

הקימורים המפוסלים והקווי המתאר הנועזים של ה- Mazda3 הופכים אותו לאלוף בקטגוריה שלו, עם פנים מעודן ומרכזי באדם שיעטוף את הנהג בתוכך. מנועי SkyActiv האחרונים שלנו משלבים ביצועים יוצאי דופן עם צריכת דלק מעולה תוך מתן תגובתיות ותענוג נהיגה ייחודי זה במאזדה.

המתיחה המלאה המוצעת

המתיחה המלאה המוצעת

מאזדה חשמלית

בין אם מדובר בנסיעות יומיות קצרות או טיולים ארוכים, יש קבוצת אופנוע חשמלית העונה על הצרכים שלך. בקש לגלות את סוג הרכב החשמלי שמתאים לך הכי טוב.

מאזדה CX-90 היברידית אור עם טורבו מקוון 6 צילינדרים
רכב שטח בשלוש שורות, היברידי קל
עד 8.4 ליטר/100 ק”מ בכביש 1

נראה בשלוש שורות, Véhr
עד 42 ק”מ של אוטונומיה 2

קומפקטים את כל החשמל
עד 161 ק”מ של אוטונומיה 2

נועד לעורר את החושים שלך

הגג הגמיש של ה- MX-5 הוא פרי הפילוסופיה ההנדסית המרכזית שלנו. בקרת רכב SkyActiv דינאמית לחיסכון בדלק לשליטה קינמטית יציבות חדשה (KPC) כדי לייצב תנועות בתור, אנו דוחפים את גבולות ההמרה המקובלת.

מאזדה MX-5 עם גגות גמישים
עד 7.0 ליטר/100 ק”מ בכביש 1

עד 6.6 ליטר/100 ק”מ בכביש 1

עד 7.9 ליטר/100 ק”מ בכביש 2

עד 7.9 ליטר/100 ק”מ בכביש 1

המתיחה המלאה המוצעת

המתיחה המלאה המוצעת

עד 9.1 ליטר/100 ק”מ בכביש 1

ידיעה לתקשורת

Mazda MX-30 2022 רכב חשמלי: מחיר והצעה כוללת

  • ה- PDSF 1 של הרכב החשמלי של Mazda MX-30 2022 יוצע מ- 42,150 דולר בקוויבק ובקולומביה הבריטית בסתיו הקרוב.
  • מאפייני האבטחה החדשים של I-ActivSense הזמינים כוללים סיוע בזוויות מתות, סיוע לתחזוקת כבישים והתראות תנועה רוחביות בחזית.
  • תוכנית תחזוקה תקופתית תקופתית בחינם של שנתיים/32,000 ק”מ כלולה ברכישה.

ריצ’מונד היל, אנחנו. (24 באוגוסט 2021) – המותג החדש Mazda MX -30 2022 רכב חשמלי מסמן את הצעד הראשון לקראת מעורבות המותג לטובת החשמל. תחילה הושק בין הזכיינים המשתתפים בקוויבק ובקולומביה הבריטית בסתיו הקרוב, ה- MX-30 החשמלי עם סוללה אינו מתפשר על ערכי מאזדה הבסיסיים הכוללים בעיצוב כלי רכב המתמקדים בנהג. עיצוב קודו החיצוני שאין דומה לו והפנים המסודרים הופכים את ה- MX-30 לעמוד טוב מאוד במשפחת מאזדה בזמן שהם בולטים מכלי רכב חשמליים אחרים (Vé). על הכביש הנהג והדיירים ירוויחו מחווית נהיגה טבעית ותמיד מוכרת שגאווה של מאזדה לכל רכביו.

ה- MX-30 יכול בקלות להפוך למלווה האידיאלי לטיולים יומיים עם אוטונומיה מוערכת במהירות של 161 ק”מ 2 על עומס מלא. ה- MX-30, שנועד לענות על צרכיהם של רוב תושבי העיר, כולל סוללת ליתיום-יון של 35.5 קוט”ש המאפשרת לו לשמור על דינמיקת הנהיגה המעולה שלה ולהקטין את שכיחותה בסביבה.

עיצוב ייחודי

ה- MX-30 מגלם מושג “אנושי מודרני” חדש שנקרא הדוחה עוד יותר את גבולות הפילוסופיה של עיצוב קודו. החל מרוב ה- Vés, MX-30 מציג גרסה של הסורג הכנף הקדמי, המובהק מהמותג, שמדגיש את הפנסים המגולפים העמוקים שלו. זה מאפשר לרכב החשמלי הרב -קטעי להופיע ותחושה שנשארת נאמנה לרכבי מאזדה. הסכום D של ה- MX-30 מעוטר בתג חדש “מאזדה”, זמין בשחור או כסף רגיל לגרסה המפוארת יותר. הצבעים החיצוניים החדשים והגבוהים החדשים עם גוונים מרובים מספקים את הייחודיות של הדגשת קו הגג דומה לזה של קופה, תוך מתן רכב מראה חזק יותר. צבע הגוף זמין באפור פולימטרי, קרמיקה מתכתי או גביש אדום רוטט.

מאפיין ייחודי נוסף של ה- MX-30 הוא זה של דלתות בסגנון חופשי שכאשר הן פתוחות לחלוטין, נותנות מרחב גדול ותחושה של תנועה חופשית. פתיחת הדלתות הקדמיות חושפת תפס המאפשר גישה נוחה לדלתות ומושבים אחוריים. את המושבים הקדמיים ניתן לכוונן בקלות על ידי הנוסעים הקדמיים באמצעות הזמנות מסורתיות, והנוסעים האחוריים נהנים מבקרות חשמל חדשות המשולבות בחלק האחורי של משענת מושב הנהג.

איכות הייצור, פריסת החומרים השונים וסידור שתוכנן על פי הנהג הם כולם אלמנטים המוכרים לך ברכבי מאזדה. פנים ה- MX-30 שמרו על מראה נוח ומסביר פנים, עם חומרים נבחרים וסביבה בקפידה. הפנים משלב פקק, המשלב את הצד המודרני וההיבט ההיסטורי כדי לחלוק כבוד למקורותיו של מאזדה שלפני למעלה ממאה שנה עשה את קורק. בנוסף, קורק הוא אחד החומרים הקיימים ביותר שיש, מכיוון שניתן לקצור אותו מבלי לפגוע בעצי התורם. בדומה לפתיחת דלתות בסגנון חופשי, התצורה של הרכב החשמלי העניקה למעצבי מאזדה את האפשרות לנקוט גישה ייחודית ליצירת הקונסולה המרכזית הצפה עם מבטאי Liège שלה. עיצוב צף זה מציע שטח אחסון נוסף ומאפשר לך לאכלס את שתי כניסות השמע הסדרתיות של USB ושקע החשמל האופציונלי של 150 וולט. יש גם מנוף ההילוכים האלקטרוני כמו גם כפתור הבקרה המולטי -תכליתית וכפתורי הקיצור המאפשרים לדיירים להשתמש בבטחה במערכת Mazda Connect Infotainment כאשר הרכב נע. בחזית מבנה זה מסך מגע חדש בן שבעה אינץ ‘המעניק גישה למערכת המיזוג. למסך המגע יש גם לחצני לחיצה מכל צד כדי להפעיל מיזוג אוויר.

הפנים הם שני צלילים עם ריפוד בד שחור/אפור בסטנדרט. ישנם מושבי עור חיקוי לבן טהור עם בד אפור מנוגד, או חום קלאסי עם בד שחור, זמינים. הבד של שתי האפשרויות משתמש ב 20 % חוטים ממוחזרים. דלתות דלתות מיוצרת מבקבוקי פוליאתילן ממוחזרים (PET), ואילו ידיות הדלתות משלבות פקק.

ניסיון נהיגה
טכנולוגיית החשמל החדשה של מאזדה, הנקראת E-SkyActiv EV, משפרת עוד יותר את הגישה האנושצנטרית במאזדה מאזדה תמרון ודינמיקה. מנוע המנוע החשמלי של 35.5 קוט”ש סוללת ליתיום-יון, מנוע המנוע החשמלי של 80.9 קילוואט קדמי יספק כוח של 107 קילוואט (143 כוחות סוס) ומומנט מרבי של 271 ננומטר (200 קילוגרמים), ומציע חווית נהיגה מחוברת עדינה המשפרת את ביטחון הנהג. בלוק הסוללה תוכנן על פי חווית הנהיגה הרגילה של ה- MX-30. הוא מותקן מתחת לרצפה בסידור שטוח ומודולרי עם מערכת קירור דקה כדי לשמור על הסוללה בטמפרטורה הנכונה ולהבטיח ביצועים אופטימליים. מיקום זה מקדם גם את מרכז העלות הנמוך של הרכב.

ל- MX-30 יש מנוע כוח הייחודי לטווח מאזדה הנוכחי, והוא שומר על קשר בין הנהג לרכב, ובכך מקדם תחושת נהיגה טבעית. מערכת הבקרה החשמלית החשמלית-G פלוס החשמל החדשה (E-GVC Plus), סטנדרטית בכל דגמי MX-30, מבצעת התאמות של המנוע החשמלי על מנת לשלוט על עומס הרכב ולספק מחזיק כביש טבעי וקבוע. משטחי ההגה, גם הם סטנדרטיים, מאפשרים לנהג להתאים את מפלס הבלימה המחודש בהתאם למצב הנהיגה. בנוסף לאותות פיזיים ויזואליים, משוב צליל חשוב לא פחות לנהג להרגיש מקושר להפעלת הרכב. מכיוון שמנוע חשמלי שקט בהרבה, ה- Vé Mazda החדש מספק משוב נשמע בסנכרון עם המנוע החשמלי, ובכך מציע קשר מוכר עם הרכב לחוויית נהיגה טבעית.

מילוי של ה- Vé MX-30
לבעלי Vé MX-30 יהיו מספר אפשרויות להישאר טעונות, בין אם על ידי חיבור לבית, או על ידי גישה למסופי טעינה מהירים מהיר של רמה 2 ורמה 3 בעת נסיעה בעיר. אפשר לטעון את הסוללה של 35.5 קילו קוט”ש מ- 20 % ל- 80 % בערך 36 דקות עם רמה מהירה 3: DC 50 קילוואט; תוך שעתיים ו -50 דקות עם מטען ברמה 2: AC 240V / 30 אמפרס; או 13 שעות ו -40 דקות עם מטען ברמה 1: AC 120V / 15 אמפרס 4 . ברגע שהרכב מחובר לחיבור, מחוון אור מציין את מצב הטעינה. למרות שמאזדה לא מפקפקת בביצועי הסוללה, אחריות של שמונה שנים או 160,000 ק”מ כלולה על מנת להוסיף לשקט נפשי. המנוי לניסיון לשנתיים לשירותים מחוברים מאזדה יאפשר גם לבעלים לפקח ולשלוט על מצבו של MX-30 מרחוק דרך יישום Mymazda. זה כולל התחלה/התחלה מרוחקת של העומס ואימות רמת עומס הסוללה, בנוסף לפונקציות אחרות כמו ההגדרה המרוחקת של מיזוג האוויר או נעילת הדלת.

מאזדה MX-30 GS
גרסת ה- GS של ה- Mazda MX-30 2022 מצוידת היטב בתכונות סטנדרטיות רבות מהן הדיירים יכולים לנצל את המוח השקט כאשר הם רכשו את ה- Multisegment Vé הזה. המסך המרכזי הגדול בגודל 8.8 אינץ ‘כולל את מערכת Mazda Connect ™ האחרונה עם Apple Carplay ™ ו- Android Auto ™, כמו גם אקוסטיקה הרמונית של מאזדה עם 8 רמקולים. כל דגמי MX-30 מציעים מכשירי בטיחות רבים של ActivSense, כולל בקרת שיוט מכ”ם מאזדה עם “STOP & GO”, המעקב אחר זוויות המתים עם התראת התנועה הרוחבית מאחור, תמיכה בבולמה אינטליגנטית בעיר בעיר איתור קדמי, הולכי רגל מלפנים, תמיכה בלימה אינטליגנטית בחזית, ההתראה של סטייה של מסלולים, סיוע לשמירה על הדרך, ההתראה של היזהר מהנהג ושליטה על אורות הכביש המהיר. נהיגה פעילה של מאזדה פעילה המוקרנת בשמשה הקדמית, מערכת זיהוי התעבורה, מערכת הניווט, מערכת הגישה למפתח המתקדמת וניסיון חינם של שלושה חודשים של רדיו לוויין SiriusXM ™, עם מנוי לחמש שנים לתעבורת SiriusXM פלוס ונסיעות Link®, הם גם סטנדרטיים בכל דגמי MX-30.

הנהג והנוסעים שלו יעריכו את המושבים הקדמיים ואת ההגה המחומם, את ההגה ואת ידית מנוף ציוד העור, את מראה ההנחתה האוטומטית והמראות החיצוניות המחוממות עם מחוונים. בנוסף, התצוגה הדיגיטלית של שבעה אינץ ‘, מושב הנהג מתכוונן בשמונה כיוונים, המצלמה ההפוכה עם חיישני חניה אחוריים, חישוקי סגסוגת האלומיניום 18 אינץ’ עם גימור כסף, מערכת התאורה השלמה ל- DEL, הסורג הקדמי עם הצצה גימור שחור והסורג הם אחד המאפיינים הסטנדרטיים הרבים. MX-30 GS זמין במכונה ארקטית לבנה, אפור מתכת, אפור פולימטי מתכתי או ג’אקה ג’איס שחור כאפשרויות צבע חיצוניות מונוכרומיות.

MX-30 GT
Vé Mazda MX-30 2022 זמין בגרסת GT מתקדמת המציעה את כל מאפייני הבטיחות החדשים של I-ActivSense ומדגישים את התחכום של הרכב החשמלי. הסיוע לזוויות המתים מוסיף למעקב אחר זוויות המתים על ידי מתן היגוי כוח שיעזור לרכב להישאר במסלול שלו אם הנהג ינסה להחליף מסילות בזמן שמתגלה רכב אחר במקום העיוור. כאשר הרכב פועל במהירות של פחות מ -10 קמ”ש (6 מייל לשעה), התראת התנועה הרוחבית מקדימה פולטת אזהרה קולית ואזהרה על לוח המחוונים כדי להזהיר את הנהג כי המצלמה הקדמית גילתה אחת או יותר כלי רכב מתקרבים לצד הקדמי השמאלי או ישר במהירות העולה על 5 קמ”ש (3 מייל לשעה).

גרסת ה- GT מייעלת עוד יותר את הרכב עם מערכת השמע האיכותית הראשונה של Bose ב 12 רמקולים, גג השמש החשמלי, מסך 360 מעלות עם חיישני סיוע בחניה קדמי, מושב נהג הזיכרון (2 מיקומים) ומראות הקיפול החשמלי המתקפל המשויך עם פונקציית מושב הזיכרון. מסך המצלמה ההיפוך מציג קווי מדריך דינמיים ואילו מראה ההפחתה האוטומטית משלבת את פונקציית HomeLink, ולמרחב הטעינה יש תאורה מעשית חדשה. לגלגלי סגסוגת אלומיניום 18 אינץ ‘יש גימור כסף מבריק. המושבים זמינים בעור חיקוי לבן טהור עם בד אפור מנוגד או חום קלאסי עם בד שחור; במרקם של שתי האופציות יש 20 % חוטים ממוחזרים. ה- MX-30 GT זמין עם צבע חיצוני מונוכרום בנציץ שחור או סילון לבן ארקטי, כמו גם בצבעים של מכונה מתכתי אפור באיכות פרימיום, קרמיקה מתכתי או אפור פולימטי מתכתי. קיימת גם אפשרות צבע חדשה עם מספר גוונים, כלומר קרמיקה מטאלית, אפור פולימטי מתכתי או גביש אדום רוטט עם ריבוי טון.

ה- PDSF 5 עבור Vé MX-30 2022 הם כדלקמן:

MX-30 GS 42,150 דולר
MX-30 GT 47.150 $

צביעת צבעים באיכות ראשונה:

אפור פולימטלי מתכתי 200 דולר
קרמיקה מטאלית 200 דולר
מכונה מתכתי אפורה 300 דולר
אפור פולימטי עם מספר גוונים 650 דולר
קרמיקה מטאלית עם מספר צלילים 650 $ 650 דולר
קריסטל תוסס אדום עם מספר גוונים 900 דולר

מאזדה קנדה בע”מ. אחראי למכירה, שיווק, שירות לקוחות ותמיכה בחלקים לרכבי מאזדה בקנדה. עם משרדה הרשום בריצ’מונד היל באונטריו, לאזדה קנדה יש ​​רשת לאומית של 163 מפעלי זיכיון. למידע נוסף, בקרו באתר Mézda Canada Média בכתובת http: // fr.כְּלֵי תִקְשׁוֹרֶת.מאזדה.זֶה/.

[1] ה- PDSF אינו כולל 1,950 דולר עבור עלויות הובלה ו- PDE, מיסים, רישום או עמלות נוספות. הסוחרים קובעים מחירי מכירה אמיתיים.

[2] האומדן של הצריכה המשולבת מבוסס על בדיקות ראשוניות שבוצעו על ידי מאזדה. לאחר אישור, אוטונומיה רשמית תפורסם במדריך לצריכת דלק רלוונטית של RNCAN. נדרש עומס סוללה מלא. אוטונומיה אמיתית תשתנה בהתאם להרגלי נהיגה וטעינה, מהירות, נסיבות, תנאי מזג אוויר, טמפרטורות וגיל הסוללה.

[3] תנאים כלליים חלים. התייעץ עם הסוחר לקבלת פרטים נוספים.

[4] זמן הטעינה מבוסס על סוללה/טמפרטורת הסביבה של 20 מעלות צלזיוס. זמן הטעינה בפועל יהיה תלוי בתנאים שונים בזמן העומס, כמו סוג תחנת הטעינה המהירה, מצב הסוללה, הרגלי העומס וטמפרטורת הסביבה והסוללה. במזג אוויר קר, טמפרטורת הסוללה וטמפרטורת הסביבה ישפיעו על זמן הטעינה הנדרש ותוביל, במצבים מסוימים, עלייה משמעותית בזמן הטעינה.

[5] ה- PDSF אינו כולל 1,950 דולר עבור עלויות הובלה ו- PDE, מיסים, רישום או עמלות נוספות. הזכיינים קובעים את המחיר בפועל.